Організація учнівського самоврядування "Шкільна мерія"

Одним із принципів виховання в гімназії є поєднання педагогічного керівництва з ініціативою і самодіяльністю учнів.Організація Учнівського самоврядування "Шкільна мерія" була створена з метою формування та розвитку соціально активної особистості з почуттям національної свідомості, вирішення спільних проблем, надання допомоги іншим, а також потребою учнів у визнанні, лідерстві, бажанні брати участь у суспільному житті гімназії. "Шкільна мерія" спрямовує свою діяльність на розвиток власного «Я» кожного учня, розкриття та розвиток його здібностей, прагне допомогти кожній дитині знайти себе в колективі, самовизначитися.

Завдання: виявлення індивідуальних особливостей учнів, розвиток творчих здібностей, вільне і відповідне самовираження.
Основним призначенням самоврядування є виховання в учнів свідомої громадянської позиції , їх підготовка до активної участі у демократичному управлінні суспільством.
Участь членів "Шкільної мерії" у прийнятті рішень разом з дорослими, формування поваги до різних поглядів, оцінка альтернатив і наслідків сприяє процесу демократизації відносин.
Самоврядування сприяє формуванню в учнів почуття господаря школи, організаторських навичок, вмінню співпрацювати на принципах рівноправності, гласності.

"Думай глобально, дій локально!"

Структура "Шкільної мерії":

Мер гімназії - Івашинова Анна, 8-А клас

Віце–мер(внутрішні зв'язки)–Черних Анастасія,10-А клас
Віце–мер (зовнішні зв'язки)– Воронцова Марія, 7-А клас
Комісії:
Комісія дозвілля- Чорна Аліна,9-Б клас; Бойко Ангеліна, 9-Б клас
Учбова комісія- Ляміна Анна, 8-Б клас
Комісія добрих та корисних справ- Курочка Софія, 9-Б клас
Комісія права, дисципліни та порядку- Черних Анастасія,10-А клас
Комісія здоров'я- Кузьменко Яна, Кузьменко Ілона, 10-А клас

НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ

Після чергових виборів мера цього року, склад мерії зазнав деяких змін. Ми оптимізували її структуру. Деякі комісії були прибрані, в деяких було змінено напрями діяльності. Мерія намагається долучити до роботи всіх, хто зміг би принести в життя школи нові ідеї. До складу комісій було обрано активних учнів, які спроможні очолити один з напрямів роботи. На перших зборах мерії було розроблено і обговорено план нашої роботи на весь рік.

Учбова комісія/Files/images/school2149.gif

- перевірка відвідуваності учнів;
- перевірка шкільної форми;
- перевірка щоденників.
Комісія на початку року організувала захід, основною метою якого було донести до дітей важливість шкільної форми. Здійснювалися перевірки, за результатами яких складався рейтинг класів.

Комісія права, дисципліни та порядку/Files/images/MC900281104.jpg

Основна діяльність :

- перевірка підручників;
- співпраця з шкільною бібліотекою; - організація акцій з книгами;
- проведення заходів, пов'язаних з правознавством.
Комісія провела цікаву акцію "Врятуй свій підручник". Було перевірено стан підручників гімназистів. Також навели лад у самій бібліотеці: розклали книги, підклеїли їх. Комісія регулярно проводить рейди перевірки підручників по класах і закликає учнів слідкувати за їх станом.

Комісія здоров’я /Files/images/sport026.jpg

Основна діяльність:

- допомога в організації спортивних заходів гімназії .
Комісія разом з викладачами фізкультури організувала спортивний захід «Олімпійський тиждень». Багато учнів гімназії с задоволенням прийняли участь в цих заходах, показали певні досягнення. Свої вміння учні гімназії продемонстрували в хореографічних та спортивних постановах , а також художній та спортивній гімнастиці.

Комісія дозвілля /Files/images/singers.jpg

- проведення культурно-масових заходів;
- допомога в організації конкурсів;
- організація свят.
Було проведено фестиваль у рамках проекту «Моя багатонаціональна сім’я» «Ярмарок народів». Було представлено багато різноманітних виступів, в яких діти продемонстрували знання історії та культури країн світу.

Комісія добрих та корисних справ/Files/images/r2_eXNECCbbE_orig_70917905.jpg

- проведення благодійних акцій
- підтримка зв’язку з ветеранами Другої світової війни.