«Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою і спустошеною».

В.О.Сухомлинський

ВІТАЄМО ВАС НА СТОРІНЦІ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ ХАРКІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №116

Графік роботи бібліотеки

Понеділок- п`ятниця -9.00-18.00
Перерва -13.00 -14.00

Санітарний день -останній день місяця

E-mail: 116biblioteka@gmail.com

Рябовол Данило Валентинович - завідувач шкільної бібліотеки, Мамеко Анастасія Романівна - шкільний бібліотекар

/Files/images/Test/book.jpg

Шкільна бібліотека - інформаційно-культурний центр гімназії

Головною метою діяльності шкільної бібліотеки ХГ№116 є інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання користувачам вільного доступу до вітчизняного і світового інформаційного ресурсу. Крім того, шкільна бібліотека виконує інші бібліотечні функції, зокрема інформаційну, освітню, культурологічну, виховну, організаційну, формування інформаційної культури
Завдання, що стоять перед бiблiотекою, визначаються, насамперед, її участю у навчально-виховному процесi та його успiшному здійсненні.

Головні завдання бібліотеки:

- дати дiтям цiлiсний погляд на свiт, виховувати за /Files/images/school2515.jpg допомогою книжок духовнiсть, багатство внутрiшнього свiту, надавати допомогу в оволодiннi учнями програмними знаннями, сприяти самоосвiтi, розширювати коло читання учнiв, сприяти формуванню нацiональної самосвiдомостi, громадянському вихованню;
- забезпечити інформаційні потреби користувачів через своєчасне доведення інформації, виховувати та розвивати у читачів культуру читання, потребу до її удосконалення;
- обслуговувати читачів відповідно до їх дiйсних потреб та запитiв;
-
формувати ставлення до бiблiотеки як до невичерпного джерела інформацiї, сприяти розвитку інформаційної культури учнiв та вчителів;
-
приділяти увагу роботi з педколективом, сприяти пiдвищенню педмайстерностi;
- впроваджувати інноваційні форми роботи щодо збереження книжкових фондів.

Ви завітали до нашої бібліотеки

/Files/images/biblioteka/test/IMG_2966.jpg/Files/images/biblioteka/test/DSC_1970.JPG /Files/images/mo_foto/DSC06489.JPG

Роздуми про книгу і бібліотеку

Як до живих джерел глибоких,

Ми припадаємо до книг.

П’єм нездоланну правду з них.

Нас поведуть вони у мрію,

Щоб розпізнати суть буття.

Прийдешні нам шляхи відкриють

І стануть школою життя.

Книжки - це вікна, через які душа дивиться у світ. Здавалося б, проста, але насправді дивна річ на землі - це книжка. Немає такої оселі, у якій не було хоча б кількох книжок. Немає такої справи, якої не можна було б зробити,/Files/images/mo_foto/книги.jpg не зазирнувши у книжку! Все життя людини пов’язане з нею. Книжки як і друзі, ідуть поряд із людиною все життя. Із них ми дізнаємося про великі відкриття науки, про зірки і планети, про рослинний і тваринний світ і про все інше. В нашому світі є багато цікавих речей. Ніщо не принесло світу стільки добра, як книжка. За допомогою книжок ми долаємо простір і час, утверджуємо красу і правду, вчимося жити, збагачуємося розумово, морально.
Людина, яка любить і вміє читати, - щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі - це книжки.
Сучасний читач, що працює із книжкою, знайде все цікаве й корисне для себе. А розвиток Інтернету полегшує можливість отримувати додаткову інформацію. Саме в ній/Files/images/mo_foto/DSC06550.JPG дитина вперше знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і досвідчений учитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів.
Шкільна бібліотека Харківської гімназії №116 - центр духовного становлення особистості, формування духовної культури школярів,формування духовних ціннісних орієнтацій через засвоєння надбань вітчизняної та світової культури.
Бібліотека нашої гімназії оснащена сучасними інформаційними технологіями. Шкільна книгозбірня, де читають, навчаються, відкривають нове.

У НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ МОЖНА:

- на абонементі взяти цікаву книгу, журнал, щоб почитати вдома;
- почитати періодику в читальному залі;
- підібрати матеріал до реферату;
- цікаво підготувати домашнє завдання;
- отримати бібліографічну довідку;
- знайти відповідь на питання, які зацікавили;
- попрацювати з енциклопедичними та довідковими виданнями в читальному залі;
- познайомитися з новинками літератури;
- взяти участь у заходах та конкурсах, які проводить бібліотека;
- попрацювати на комп’ютері, з використанням мережі Інтернет
- підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;
- і…просто приємно поспілкуватися, а також багато іншого цікавого чекає на вас у бібліотеці.

Загальні відомості про бібліотеку

Дата заснування бібліотеки – 15 серпня 1938 року
Адреса: вул.Культури, 22, м.Харків, 61058
Тел./факс: 702-08-40

Загальна кількість класів - 32
Загальна кількість читачів– понад 900
Місце розташування бібліотеки – 2 поверх
Загальна площа – 70 кв.м
Читальний зал - поєднаний з абонементом
Кількість посадочних місць для користувачів - 20

Загальний бібліотечний фонд

28898 примірників, у тому числі підручників -20219 примірників

Мовний склад основного бібліотечного фонду

(без урахування підручників)
українською мовою – 42,3%
російською мовою – 57,5%
іншими мовами – 0,2%

До ваших послуг:

- Абетковий каталог;
- Систематичний каталог;
- Систематична картотека журнальних та газетних статей;
- Абетково-предметний вказівник;
- Картотека довідкової літератури;
- Краєзнавча картотека «Рідний Харків»;
- Тематична картотека «Актуальні питання педагогіки";
- Картотека з українознавства та народознавства.

Ви можете залишити повідомлення бібліотекарю за адресою: lib335943@gmail.com