Шановні читачі

Новинки дитячої та юнацької літератури

Молодший шкільний вік

Олег Чаклун. Танок сніжинки

Традиції святкування Нового року в різних країнах світу

Українські "Білі круки": 2017

Міжнародна молодіжна бібліотека в Мюнхені включила дві українськікнижки до щорічного каталогу The White Ravens ("Білі круки"), який присвячено найкращим дитячим виданням світу. В каталозі - казка Івана Франка "Фарбований Лис" видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" та дитяча книжка Софії Андрухович і Мар`яни Прохасько "Сузір`я Курки" видавництва "ВСЛ".

/Files/images/3009/франко.jpg /Files/images/3009/suzirja_kurky_0.png

Щороку до каталогу "Білі круки" журі обирає найкращі дитячі книжки з усіх країн світу, які згодом рекомендують до читання дітям і підліткам по всій планеті. Книги надсилають до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки в Мюнхені, де з них формують перелік кращих за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства тощо.
Всі 200 видань можна буде побачити під час Дитячої книжкової виставки в Болоньї у 2018 році на стенді Міжнародної молодіжної бібліотеки.

Українці вперше номіновані на премію Ліндгрен

Цього року, вперше з часів заснування премії у 2002, серед кандидатів на престижну премію в галузі дитячої літератури - Премію пам`яті Астрід Ліндгрен - двоє претендентів від України: художник Кость Лавро та письменниця Зірка Мензатюк./Files/images/3009/menzatiuk-zirka-zakhariivna_2.jpg
Зірка Мензатюк - українська письменниця, журналістка, член Національної Спілки письменників України. Авторка близько 20-ти дитячих та підліткових книжок.
Кость Лавро - український книжковий /Files/images/3009/кость.jpg графік, відомий оформленням книг видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". Член Спілки художників України. Лауреат Національної Премії України ім. Тараса Шевченка.
Усього до списку номінантів увійшло 235 кандидатів із 60 країн. Імена претендентів були оголошені в межах Франкфуртського книжкового ярмарку.
Міжнародна літературна премія пам`яті Астрід Ліндгрен була заснована шведським урядом в 2002 році після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Премія вважається однією з найбільш авторитетних міжнародних нагород у галузі літератури для дітей та підлітків.

Нова дитяча література

Пітер Браун. Дикий робот

/Files/images/3009/Дикий робот.jpg Роботу на ім`я Розі одного дня довелося опинитися одній-однісінькій на дикому острові. Іронічна, філософська, метафорична та красива книжка зачаровує та спонукає замислитися над проблемами співіснування світу людей і тварин, подумати про дружбу, відважність, справжню любов, самотність і цілий океан інших важливих та актуальних питань.

Віктор Близнець. Звук павутинки. Земля світлячків

/Files/images/3009/Звук.jpg Твори для дітей Віктора Близнеця визнаються українськими літературознавцями найкращими зразками дитячої літератури. Ліричний твір "Звук павутинки" вже самою назвою й ілюстраціями веде у світ спостережень і відкриттів у природі, що оточує дитину. Книга дає перший досвід рефлексії про себе і навколишній світ.

Джонатан Страуд. Бартімеус. Амулет Самарканда

Перша книжка з трилогії "Бартімеус" пропонує ще один /Files/images/3009/Амулет.jpg альтернативний світ, де владу захопили маги та чарівники й керують усім за допомогою джинів, демонів та афритів. Динамічний перебіг подій, соціаьлна складова (рівня роман-виховання), та жвавий гумор джина Бартімеуса, якого викликає учень чарівника Натаніель, створюють у книзі атмосферу нетипову для казок, а таку, що скоріше нагадує підліткову антиутопію.

/Files/images/3009/10_istoriy_dlia_hlopciv_0.png 10 історій для хлопців

Десятеро сучасних українських письменників розповідають про підліткове життя. Їхні герої - допитливі та по-юнацьки вперті - опиняються перед багатьма викликами й спокусами на порозі свого дорослішання. У цих дотепних та глибоких історіях - непрості стосунки з батьками, справжні та вдавані друзі, байдужість і розчарування, несподівані пригоди, перші симпатії, щоденні маленькі й великі перемоги... Коли емоції зашкалюють, коли хочеться бути "крутим" - чи вдасться героям розпізнати, що в житті справді важливе?

Оксана Лущевська. Бігль-старший

/Files/images/30102017/Bigl_Cover.jpg Коля не розуміє, чому його літній друг, дядя Мирон, не хоче завести пса. Невже він їх не любить? А може він застарий для таких клопотів? Одного дня хлопчик знаходить покинутого собаку й приводить його до самотнього сусіда. На що готовий його літній друг, аби врятувати чотирилапого?

Фанні Брітт. Джейн, лисиця і я

Графічний роман канадського драматурга Фанні Брітт і художниці /Files/images/30102017/vivat_fanni_britt_9786176909323_images_2140173652.jpg Ізабель Арсено. Це щемка історія дівчинки Елен, так би мовити сучасної Джейн Ейр. Кольорові сторінки виконують роль емоцій головної героїні - Елен, дівчинки-школярки. Вона втікає від проблем цього світу в свою улюблену книгу "Джейн Ейр". Елен дражнять у школі, її принижують однокласниці. Після зустрічі з новою подругою в таборі, вона сама стає іншою.

/Files/images/30102017/Obkladunka_28DEY_new-437x600.jpg Іван Андрусяк. 28 днів з життя Бурундука

Коли однокласники обзивають тебе Бурундуком і насміхаються, бо ти не вмієш стрибати через козла і лазити по канату, - тоді на душі так кепсько, що ти готовий на будь-що, тільки б довести їм усім, хто такий Івась Бондарук насправді.

Марцін Щигельський. За синіми дверима/Files/images/3009/За синими дверима.jpg

Лукаш - типовий підліток, який намагається зібрати до купи уламки звичної реальності, адаптуватися до нових умов і нарешті починає знаходити відповіді на запитання: ким був його тато, куди зник, і чому мама ніколи не розповідала про свою сім`ю. Марцін Щигельський створив справді захоплюючу, наповнену важливими роздумами повість. Від якої неможливо відірватися, доки не розгадаєш усі таємниці.

Анджей Малешка. Магічне дерево. Червоний стілець/Files/images/30102017/2_15.jpg

Буря звалила величезного старого дуба. То було Магічне Дерево, з якого люди виготовили сотні предметів, і кожен з них зберіг частинку магічної сили. Серед них був і червоний стілець. Неймовірні пригоди, небезпека й магія... Фантастична розповідь про дітей, які знайшли стілець, що виконує бажання. І добрі, і погані...

/Files/images/3009/королева.jpeg Вікторія Авеярд. Багряна королева

Перша книга з популярної нині книжкової серії, що розповідає про нелегке життя сімнадцятирічної Марі Барров. Це роман не про страждання, а про подолання викликів долі, про хоробрість, спротив і бунт. Продуманий і динамічний сюжет, чудово прописані герої та світ, багато інтриг та несподіванок. Книга має усі шанси стати черговим бестселером на українському ринку фантастики.

/Files/images/30102017/322270_1.jpeg Рейнбоу Рауелл. Фанатка

Головна героїня роману "Фанатка" - дівчина Кейт, яка з головою поринула в написання фанфіку популярної серії книжок. Цього року вона вступила до коледжу, щоб вивчати літературну майстерність. На Кейт чекають нові знайомства, випробовування, злети, падіння та навіть кохання! Як знайти баланс і не загубитися в цьому вирі життя?

Барбара Космовська.Samotni.com/Files/images/3009/Самотны.jpg

Хоч назва книги Барбари Космовської в оригіналі співзвучна із адресою популярного у Польщі сайту знайомств, та розказує вона не про "любов у мережі", а про самотність поза нею. Усі персонажі, і підлітки, і дорослі, по-своєму самотні. Але коли людина відкривається іншим, з`являється шанс подолати свою меланхолію і виростити на її місці щось нове. І саме це допомагає вийти із зачарованого кола самотності.

/Files/images/3009/Кинг.jpg Стівен Кінг. Про письменство. Мемуари про ремесло

Науково-популярний твір від Стівена Кінга обов`язкове до прочитання тим, хто мріє в майбутньому пов`язати своє життя з літературознавством чи письменництвом. Книга буде цікавою також читачам, які прагнуть більше дізнатися про створення книги та про природу творчості.

Джаклін Вілсон. Розмальована мама/Files/images/30102017/281c9dae1983ec65a8949850210b050c.jpg

Зірка і Дільфінна - так звуть сестер, які мають на двох купу проблем. Усі вони різні, але одна - спільна. Це Маргарита, їхня дивовижна мама. Непердбачувана і химерна, любляча і недбала, сильна і беззахисна мама. Розмальоана мама. Одна з найбільш знакових та скандальних книжок Джаклін Вілсон вперше приходить до українського читача, щоб навчити співчуттю і зробити нас трохи добрішими.

/Files/images/30102017/starshoklasnytsa_0.jpg Анастасія Левкова. Старшокласниця. Першокурсниця

У житті Лілії - переламний період: завершення школи та вступ до університету. У цей час відбувається стільки всього: кохання й "створення кумирів", перепетії взаємин із друзями та вчителями. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя. Все, що описано, відбувалося ще на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп`ютери вважали розкішшю. Про те, як бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.

Нобелівська премія з літератури

Лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2017 році став англійський письменник японського походження Ішігуро Кадзуо. /Files/images/3009/Kadzuo_Isiguro.jpg Він визначений, як письменник, "який в романах великий емоційної сили розкрив безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв`язку зі світом".
З 1989 року автор є членом британського Королівського літературного співтовариства. Ішігуро нагороджений премією "Уітбред" за свій другий роман "Художник хиткого світу" і Букерівською премією за свій найвідоміший твір - роман "Залишок дня".
Роман "Не відпускай мене" перекладений на українську мову Софією Андрухович та вийшов у 2016 році у Видавництві Старого Лева

СПИСОК художніх творів, що рекомендовані для прочитання влітку з метою якісного засвоєння програмного матеріалу у 2017-2018 навчальному році для учнів гімназії wym-1497030734812. Приємного літнього читання!


Вийшов перший том "Великої української енциклопедії"

Державна наукова установа "Енциклопедичне видавництво" презентувала перший том "Великої української енциклопедії".

"ВУЕ" - універсальне багатотомне систематизоване енциклопедичне видання, перша велика універсальна енциклопедія України, яка виходить за часи незалежності.

Перший том енциклопедії - це 592 сторінки, що містять близько 1700 енциклопедичних статей (літери "А-Акц"). В енциклопедії вміщено понад 1000 кольорових ілюстрацій: фото, малюнків, схем, таблиць, діаграм, понад 35 карт. У підготовці першого тому взяло участь понад 300 провідних науковців України.

До 2026 року планується видати майже 30 томів, створити розширену електронну версію енциклопедії, а також електронний портал, що дозволить більш повно реалізувати на практиці ідею створення національної енциклопедії, що відповідає сучасним тенденціям глобалізованого інформаційного світу.

В Україні 2017 рік проголошено роком Японії

Ласкаво просимо відвідати літературно-художню виставку "Японія - країна сходячого сонця", на якій представлено дуже цікаві матеріали про цю країну, ії традиції та мистецтво.

Галерея "02.03.2017р. - Літературно-художня виставка в бібліотеці "Японія - країна сходячого сонця""

Шановні батьки! Пропонуємо вам рекомендаційний список літератури по темі: "Патріотичне виховання дітей у сім`ї" (Дивитися - "Вкладення")

Шановні батьки! Презентуємо Вам Обзор сучасної української дитячої літератури (Дивіться "Вкладення")

Шановні батьки! Ці книжки допоможуть вам в вихованні ваших дітей, дадуть відповіді на найтрудніші запитання. (Матеріал у вкладеннях - Книги родителям).

До уваги учнів 7-9 класів

Бібліотекою гімназії підготовлено Бібліографічний огляд низки творів з української літератури. Пропонуємо вам ознайомитись з ними. (Матеріал розміщено у "Вкладеннях".

Адреси електронних підручників та навчальних програм

Кiлькiсть переглядiв: 48