Книга як джерело знань

27 жовтня - свято День української писемності та мови. Напередодні відбулася бібліотечно-інформаційна бесіда з учнями (он-лайн) та учителями (оф-лайн) початкових класів про створення книги "Створення книги: від історії до сучасності". На ній учні та учителі ознайомилися з історією створення книги, подивилися презентацію, розгадали та вивчили декілька прислів'їв про книгу. Виступила учитель початкових класів Пуговкіна Світлана Олексіївна з розповіддю "Мова творів Григорія Сковороди".

Чому про книги? Тому що саме книга розповідає нам про минуле та сьогодення. Завдяки книгам ми маємо можливість дізнатися про нашу мову: її формування, історію, стан в сучасних умовах, розвиток у післявоєнний час.

"Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає давнє життя і свої сподівання, розум, досвід, почування" (Панас Мирний)

/Files/photogallery/Фото історія створення книги.jpg

/Files/images/Фото історія створення книги 2.jpg

/Files/images/Фото історія створення книги 1.jpg

До нас у гості завітав СВЯТИЙ МИКОЛАЙ!

Щороку в грудні настає чарівний час. Пора очікування дива й подарунків. В Україні та світі кожна дитина чекає СВЯТОГО МИКОЛАЯ.

19 грудня, в день шанування СВЯТОГО МИКОЛАЯ, відбулася онлайн зустріч з учнями 1-х класів. На ній дітки прослухали розповідь про Святого Миколая: хто він насправді, чому і для кого творив та творить свої дива. А також про те, як святкують День Святого Миколая в світі. Дітки з радістю розповіли, що кожному подарував СВЯТИЙ МИКОЛАЙ.

/Files/images/IMG_20221219_114029_622.jpg

/Files/images/IMG_20221219_114029_240.jpg

"СВІТЛИЦЯ СЛОВА У БЕЗМЕЖЖІ ЧАСУ": до ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го року №1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

11 листопада до цього свята відбувся онлайн бібліотечний урок "Світлиця слова у безмежжі часу" з учнями 1-х класів. На ньому дітки ознайомилися з медіатекою через онлайн-екскурсію. Прийняли активну участь у відгадування загадок. Показали свої блискучі знання в українському алфавіті. Завдяки мнемотаблиці вивчили декілька прислів'їв та приказок з української мови.

/Files/images/photo_2022-12-06_14-50-42.jpg/Files/images/IMG_20221111_165617_991.jpg /Files/images/IMG_20221111_165617_967.jpg /Files/images/IMG_20221111_165617_927.jpg

Конкурс "Кращий доповідач"

Доповіді учнів конкурсу "Кращий доповідач" вражають різноманітністю тем та є цікавими та актуальними. Доповідачі початкової школи розповідали про країни, в яких подорожували, домашніх улюбленців, цікавих тварин, власні хобі, про незвичайні явища світу та інші актуальні теми. Один із доповідачів вибрав тему "Мама", що дуже вразила журі.

Доповідачі базової та профільної школи використовували в своїх виступах дослідження, статистичні дані, демонстрували критичне мислення та власну творчість. Всі теми цікаві та обґрунтовні. Загалом у конкурсі брали участь188 учнів.

/Files/images/medateka116/MyCollages (2).jpg

/Files/images/medateka116/MyCollages (3).jpg

/Files/images/medateka116/MyCollages (4).jpg

Учні третіх класів прослухали розповідь про історію виникнення книги, про правила користування книгою.

/Files/images/medateka116/вист.jpg

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

Класна команда 2-А натхненно долучилася до проведення вихідного дня без будь-яких гаджетів. Діти із задоволенням прийняли ідею провести день цікаво. По дитячим малюнкам і письмовим оповіданням, видно з яким задоволенням діти відпочивали з батьками на свіжому повітрі, разом читали та спілкувалися. І які прекрасні враження у них залишилися коли всі разом і ніхто не сидить в соціальних мережах і один одного не помічають. Діти щиро бажали, щоб частіше були такі вихідні, як вихідний 6 лютого, який приніс велику користь, як дітям так і дорослим. Переможці отримали МУЛЬТИПРИЗ та смаколики.

/Files/images/Library/photo_2022-02-11_13-59-36дЕНЬ БЕЗ ТЕЛЕФОНУ.jpg/Files/images/Library/photo_2022-02-11_13-54-02 без телофон.jpg

/Files/images/Library/photo_2022-02-11_13-59-06 дЕНЬ БЕЗ ТЕЛЕФОНУ.jpg

Всесвітній день без мобільного телефону.

6 лютого проводиться Всесвітній день без мобільного телефону. Варто спробувати, хоч разок, для різноманітності.

Один день на рік вирватися з «світової павутини» і насолодитись реальним життям. Прогулянки на свіжому повітрі, поїздка до лісу чи до парку, живе спілкування з однолітками, рідними. В цей день усім нам, користувачам мобільного зв`язку, шанувальникам усіляких гаджетів ( gadget— пристрій), пропонується відмовитись або хоча б зменшити кількість перебування в соціальних мережах, скоротити тривалість і кількість телефонних розмов, а також відмовитись від будь-яких ігор в мережі..

Цю акцію запропонував французький письменник Філ Марсо, який написав перший роман в SMS-ках, згодом ставший бестселером у Європі. Він же придумав і слово «адиктофонія", що означає хвороблива пристрасть до телефонів. Його підтримали психологи, психіатри, які занепокоєні новою залежністю, яка все більше шириться світом.

«Дні без мобільного телефона» є добровільним заходом, а проводяться, щоб люди замислились над проблемою «номофобії» (від англійского no-mobile-phone phobia).

Ми запропонували учням провести дні 6,7 лютого без телефонів, планшетів, ноутбуків і залучити своїх рідних, друзів до цього заходу.

Круто в дні родинного спілкування: почитати разом книгу; пограти в настільні ігри; піти разом на прогулянку і врешті решт змайструвати годівничку для птаства і вивісити її на дерево та наповнити її зернятками, а головне це – розмовляти один з одним, ділитися емоціями, порадами і наповнюватися теплим відчуттям, що головне у цьому світі встигнути набутися разом.

Чому саме ми приділили цій темі увагу?

Відповісти на це запитання ми попросили дітей у їхніх письмових міні-розповідях .

ГОЛОКОСТ – драматичний урок людства про життєву необхідність поваги до кожної людини.

27 січня світ вшановує пам`ять жертв Голокосту. Нашу сьогоднішню зустріч з учнями ми розпочали з тихої бесіди про те, що таке Голокост і які письмові свідоцтва про нього має людство. Одним з таких є «Щоденник Анни Франк», маленької дівчинки, яка занотовувала своє життя, під час переховування з родиною від нацистів. Діти були вражені її трагічною долею. Які здивування відобразилися на обличчях дітей, з того приводу, що маленькій дівчинці не можна було кататися на велосипеді, навчатися з дітьми іншої національності, відвідувати будь які заклади не помічені міткою "жовта зірка", що таку мітку Анна повинна була мати на одязі. Ми намагалися донести учням, страшні наслідки етнічної ворожнечі, антисемітизму.

Спостерігаючи за сучасними подіями в світі та на теренах нашої країни, ми вчимо дітей, що мир, життя, толерантне ставлення до будь якої нації - це найголовніші цінності, які потрібно берегти.

Запропонували дітям анімаційний фільм створений Арі Фольманом та ілюстратором Девідом Полонскі у 2017 році «Щоденник Анни Франк». Форма анімації була вибрана, як засіб звернення до молодого покоління.

/Files/images/biblioteka/2222.jpg

/Files/images/biblioteka/3333.jpg

Бібліотечні уроки для учнів початкової школи

Тема: Ознайомлення з бібліотекою


Мета: сформувати в учнів загальне уявлення про бібліотеку; формувати
читацький досвід; практично ознайомити учнів з поняттями: бібліотека, бібліотекар; ознайомити з основними правилами гігієни читання, з правилами збереження книжки, правилами поведінки в бібліотеці.

День 25 січня для першокласників Харківської гімназії №116 запам`ятався цікавою мандрівкою в країну книг, що має ім`я "Бібліотека". Це була не перша наша зустріч, бо кожного дня ці дітки прибігають до бібліотеки, щоб погортати сторінки яскравих дитячих журналів, щоб поставити 1000 запинань і отримати почесне звання «ЧОМУСИКІВ», зробити закладку для улюбленої книги та розфарбувати розмальовки. Але саме сьогодні ми з дітками вирішили закріпити наші знання, а саме: культура і правила поведінки в бібліотеці, дбайливе ставлення до книг та журналів, як користуватися послугами бібліотекарів та отримувати відповіді на свої запити та як стати справжнім читачем. Тепла, дружня атмосфера, перегляд цікавих відеоматеріалів, а наостанок смакування солодкими цукерками скріпили дружбу бібліотекарів та читачів. Радіємо таким зустрічам і готуємося до нових цікавих заходів у нашій бібліотеці.

/Files/images/библ1.jpg /Files/images/бібл2.jpg

/Files/images/biblioteka/4.jpg /Files/images/biblioteka/5.jpg

Історико - патріотична година

Старшокласники гімназіі у ці січневі дні долучилися до перегляду нових інформаційних матеріалів, які експонуються на постійно діючій виставці «Куточок допризовника» у бібліотеці Харківської гімназії №116. Юнаки отримали цінні поради від свого викладача - полковника Зубчика Василя Андрійовича стосовно питань вступу до ЗВО на військові спеціальності. 11-класники проявили зацікавленість до правил вступу у воєнні вищі, до переліку необхідних документів та іспитів.

Бесіда, яка відбувалася між учнями, бібліотекарами та вчителями була сповнена сподівань на краще для нашої країни, мир, який так необхідний усім, не залишила байдужими учнів розповідь про наших славетних героїв: подвиг перших українських «кіборгів», які власною кров’ю захистили молоду українську державність під Крутами. Їх вчинок став легендою, символом жертовності, прикладом незламності та патріотизму молодого покоління.

/Files/images/biblioteka/msg1502666858-379849.jpg

День Соборності України

22 січня – одна з віхових дат в історії нашої країни. Це День Соборності України, день проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР у 1919 році. Учні нашої гімназії з усім українським народом вшановували цю дату. Це надзвичайно важливо у вихованні дітей та молоді. Діти мають розуміти сенс незалежності та територіальної цілісності Батьківщини.

Мета нашого тематичного заходу – виховання у дітей глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Наша зустріч з учнями була насичена та позитивна. Особливо дітям сподобалася інтерактивна гра «Що ти знаєш про Україну?», ведучі розповідали корисні, цікаві факти з історії і завершив наше тематичне спілкування перегляд відеоматеріалів «Моя країна Україна».


/Files/images/den_sobornost/photo_2022-01-25_08-16-53.jpg /Files/images/den_sobornost/photo_2022-01-25_08-16-58.jpg
/Files/images/den_sobornost/photo_2022-01-25_08-17-02.jpg /Files/images/den_sobornost/photo_2022-01-25_08-16-59.jpg

Буккросинг

Всесвітня течія любителів книги «Bookcrossing» не оминула терени Харківської гімназії №116. Учні та вчителі залюбки долучилися до книгообміну. Діти з великою цікавістю слухали про історію створення цього руху, і були здивовані, що айтішник Рон Хорнбекер, який міг би просувати електронні книги, чи електронні носії інформації у 2001 році започаткував «Bookcrossing». Його ідея полягала в тому, що людина, прочитавши книгу, залишила її («звільнила») у громадському місці.

/Files/images/буккросинг.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1164