День пам'яті жертв Голодоморів

В Україні 26 листопада 2016 року, відзначають День пам'яті жертв голодоморів, який спрямований на вшанування пам'яті постраждалих від Голодомору 1932-1933 років, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

У гімназії, 25 листопада пройшли заходи для вшанування жерт Голодоморів, пройшли виховні години "Голодомор - чорна сповідь моєї Вітчизни", також організацією учнівського самоврядування "Шкільна мерія" була організована акція "Стрічка пам'яті".

З 23 по 25 листопада в читальному залі бібліотеки для шановних читачів експонується книжкова виставка пам’яті «Три колоски, закуті дротом».

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

/Files/images/22339901.gif

9 листопада ‒ День української писемності та мови.

Це свято одне з улюблених та очікуваних у нашій гімназії, бо мова – душа нації, її генетичний код, а писемність – найістотніше знаряддя культури, яке у просторі і часі розширює функціонування мови. Тож до свята долучилась шкільна спільнота. Усі класи підготували тематичні стіннівки, 5-6-ті класи ілюстрували фразеологізми у виставці «Народ скаже, як зав’яже». У цей день діти змагались за першість у знанні української мови та писемності. Серед учнів 5-их класів було проведено мовно-літературний конкурс «Щасливий випадок», серед 6-х класів  брейн-ринг «Знавці української мови», серед 7-их ‒ усний журнал «Мово рідна, слово рідне!», серед 8-х ‒ конкурс «Я люблю Україну». 9-А клас переглядав відеофільм про День писемності , а також інсценізував обряд сватання та заручин. 11-і класи переглядали філологічний водевіль «Мина Мазайло» у театрі Т.Г. Шевченка. На перервах у гімназії працював радіоефір «Мелодії співучої України», під час якого лунали пісні про рідну мову. У вестибюлі можна було побачити відеосюжет про заснування свята, цікавинки українського слова, лексику та фразеологію. 32 гімназисти взяли учать у написанні веукраїнського диктанту національної єдності під назвою «Радіодиктанту національної єдності 15 років».

Посвята в гімназисти

Традиційним святом у гімназії є зустріч нових гімназістів - пятикласників.

Вступ до гімназії - це конкурс. Тому усі, хто пройшов цей конкурс, мають право носити почесне імя - гімназист.

18 жовтня усі учні пятих класів презентували свої гімназійні класи, складали присягу та отримали з рук директора гімназії та активу самоврядування значки гімназістів.

"Ярмарок народів"

25 листопада 2016 року у гімназії пройшло тепле свято «Ярмарок народів» на святі було представлено 32 країни світу. Учні продемонстрували високі знання, познайомили усіх з національною кухнею та традиційними костюмами народів.

Усі ми різні, бо ми народ!

Усі ми рівні, шукай, знаходь!

Хай буде мир на всій землі,

Країни різні, а ми одні!

Ми знаємо, що найбільша цінність – це народ, який цінує і береже свої традиції. І нехай у світі завжди панують тепло і щирість стосунків між людьми.