Правила поведінки здобувачів освіти

1. Навчальні заняття в гімназії тривають 5 днів на тиждень ( з понеділка по п’ятницю) з 8:30 відповідно до розкладу уроків.

2. Здобувач освіти приходить до гімназії заздалегідь до початку занять, чистий і охайний. При вході в гімназію дотримується правил ввічливості. Учні 1-4 класів верхній одяг залишають у кабінетах, учні 5-11 класів - у гардеробі. Займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

3. Учні знаходяться на території гімназії під час освітнього процесу. Йти з гімназії та її території можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (обов’язково за письмовим узгодженням із батьками, які беруть відповідальність за життя та здоров’я своєї дитини на себе). Після закінчення занять учні 1-4 класів залишають гімназію тільки в супроводі батьків (або осіб, ними уповноважених, про що свідчать відповідні заяви).

4. У разі пропуску занять здобувач освіти зобов'язаний надати класному керівнику заяву від батьків (або осіб, ними уповноважених, про що свідчать відповідні заяви) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску занять за хворобою здобувач освіти зобов'язаний надати довідку з медичного закладу.

5. Здобувачі освіти бережуть майно гімназії, дбайливо ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти й порядку на території закладу освіти.

6. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти у школі та за її межами.

7. Здобувач освіти старанно виконує домашні завдання.

8. Під час уроку здобувач освіти не порушує дисципліну, займається справами, що стосуються тільки уроку.

9. На уроки фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Здобувачі освіти, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі.

10. Здобувач освіти дотримується правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

11. Під час перерви здобувачі освіти вільно переміщаються по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з метою безпеки (горище, підвал, аварійні виходи), спокійно ходять по школі, по східцях, поблизу віконних отворів. Бігати по сходах, поблизу вікон, грати з м’ячем у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор - неприпустимі форми поведінки здобувачів освіти у гімназії.

12. У гімназії та на її території недопустиме тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів.

13. На перервах здобувач освіти звертається до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти нього здійснюються протиправні дії.

14. Під час харчування в їдальні здобувачі освіти дотримуються хороших манер і поводитися гідно.

15. Здобувачі освіти приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.

16. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна їдальні.

17. Здобувачі освіти заходять в їдальню без верхнього одягу.

18. У гімназію здобувачі освіти приходять в одязі ділового стилю, без зловживання косметикою.

19. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДОТРИМАННЯ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

Відповідно до ст. 53 Закону України «Про освіту» дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає:

1. Самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливими освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей);

2. Посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;

3. Дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;

4. Надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації.