ЗНО 2019 року: зміни в проведенні, останні новини

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це найважливіший іспит для всіх українських випускників. Він проводиться у вигляді тестування, за результатами якого кожен школяр отримує сертифікат для вступу в обраний ВУЗ. Якщо майбутній абітурієнт здасть всі предмети ЗНО на «відмінно», то він зможе стати студентом, не здаючи вступних іспитів.
Багато вважають, що тести – це не самий об'єктивний спосіб оцінити знання школярів і що таке випробування є дуже стресовим для молодих людей.
Але факт залишається фактом: сертифікат з хорошими балами вже допоміг тисячам школярів без проблем вступити до ВУЗУ. Крім того, знаючи про майбутнє ЗНО , майбутні випускники більш серйозно ставляться до навчання і намагаються займатися як можна пильніш.
Враховуючи важливість результату ЗНО для майбутнього школярів, не дивно, що і вони, і їхні батьки постійно відстежують останні новини , пов'язані іспитом. І це правильно, адже у Міносвіти щороку готують чергові новації, покликані підвищити об'єктивність випробування. Яким же буде ЗНО в 2019 році?

У чому користь ЗНО?


Введення ЗНО – це головна зміна в українській системі освіти, яка є ще й найбільш обговорюваним і спірним. Головною метою його розробки є уніфікація і підвищення об'єктивності оцінки знань школярів, а також скорочення рівня маніпуляцій з боку шкіл і Вузів.
Тестові завдання розробляє спеціальна комісія, і вони є єдиними для учнів по всій країні. Таким чином, більше не можна сказати, що до школярів в одному регіоні відносяться більш лояльно, ніж в іншому.
Випускники здають іспит в незнайомому для себе місці, наприклад, в іншій школі, під наглядом незалежних спостерігачів. При цьому кожен учень повинен пред'явити документ, який підтверджує його особу.

Пакет з тестами комісія отримує безпосередньо перед початком випробування і відкриває його в присутності школярів, щоб виключити можливість будь-яких підтасовок.

Іспит проходить згідно строгим правилам, наприклад, випускникам не можна мати при собі мобільні пристрої, навіть вимкнені. Якщо учня зловлять на спробі списати, то його видалять з кабінету, а результат тесту анулюють.
Все це робить ЗНО прозорим і незалежним випробуванням, в якому немає місця перевищення повноважень з боку вчителів. Якщо іспити за радянським зразком дозволяли педагогам допомогти конкретній випускнику отримати потрібну оцінку або, навпаки, знизити бал нелюбимого учня, то зараз це виключено.
У свою чергу школярі отримують реальну оцінку своїх знань, яка не залежить від ставлення вчителя. Крім того, сертифікат про успішну здачу ЗНО дозволяє відразу вступити до ВУЗУ.

Основні зміни ЗНО 2019 року:

Скорочення кількості «хвиль» зарахування

У 2019 році планується скорочення «хвиль» зарахування з трьох до однієї. Раніше зарахування відбувалося в три етапи, на кожному з яких абітурієнти отримували додаткову можливість пройти на бюджет.
Приміром, якщо на безкоштовну форму навчання потрапляють лише 30 осіб, а випускник виявився на 31-му, то у нього був шанс, що якщо хтось з вищестоящих в переліку не подасть свої документи, то його ім'я потрапить у список щасливчиків під час другої «хвилі». У 2019 році зарахування буде проходити в один етап.
Під час подачі документів до ВНЗ абітурієнтам необхідно буде вказати 15 спеціальностей або навчальних закладів, відзначивши їх відповідною позицією: 1 – вищий пріоритет, 15 – останній. Пріоритети кожен школяр може вказати двома способами: або 5 Вузів на 3 спеціальності в кожному, або 1 спеціальність в 15 різних університетах.
Згідно з новими правилами, після єдиної обробки даних всіх кандидатів на вступ, всі випускники отримають перелік Вузів, в які вони можуть потрапити. Звичайно, можлива ситуація, коли після прийняття документів залишаться бюджетні місця, але потрапити на них можна буде тільки у тому випадку, якщо бали наступного у списку учня визначать, як прохідні.

ПЕРЕЛІК КОНКУРСНИХ ПРЕДМЕТІВ:

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) подано у додатку 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2018 року № 1096.
У додатку (окрім обов’язкового конкурсний предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури) зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей (відбулися зміни порівняно з 2018 роком).

ТЕРМІН ДІЇ СЕРТИФІКАТІВ ЗНО:

В 2019 році до закладів вищої освіти приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років.
Результати з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються тільки з сертифікатів 2018 та 2019 років.
Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж на чотири спеціальності.

ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ:

На сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) в розділі «Предмети» можна ознайомитися з характеристиками сертифікаційних робіт та критеріями оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

МЕДИЧНИЙ та ПРАВНИЧИЙ НАПРЯМИ НАВЧАННЯ:

Мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», галузі знань «Охорона здоров’я» з другого та третього конкурсних предметів – не менше 150 балів (біологія, хімія, фізика, математика). Не менше 130 балів – для спеціальностей «Фармація, промислова фармація», «Право», «Публічне управління і право», «Міжнародні відносини».

ПРОВЕДЕННЯ ЗНО ДЛЯ ОСІБ ІЗ ГЛИБОКИМИ ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ:

Для осіб з глибоким порушенням зору, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, тести з української мови і літератури, математики, історії України, біології будуть адаптовані для використання шрифту Брайля.
Також під час додаткової сесії ЗНО-2019 буде організовано апробацію технології проведення ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України, біології, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей.

Термін проведення: 20 травня – 13 червня 2019 року.

Кількість предметів: кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам ЗНО, затвердженимнаказомМіністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).

ЗНО=ДПА:

Для учнів закладів загальної середньої освіти, які в 2019 здобувають повну загальну середню освіту, результати ЗНО з трьох предметів зараховуються як результати ДПА:
 1. Українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, власного висловлення на дискусійну тему).
 2. Математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття).
 3. Один з навчальних предметів (за вибором випускника): біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови.
Для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, результати ЗНО з двох предметів зараховуються як результати ДПА:
 1. Українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, власного висловлення на дискусійну тему);
 2. Математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір учня (слухача, студента).
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти звертає увагу всіх, хто планує у 2019 році реєструватися для участі у ЗНО, необхідно завчасно потурбуватися про отримання паспорта. Реєстрація на ЗНО здійснюється за наявності паспорта.
Для забезпечення оперативного ознайомлення з актуальними новинами стосовно ЗНО-2019 створено безкоштовний мобільний додаток “Харківський РЦОЯО”. Завантажити офіційний мобільний додаток сайту “Харківський РЦОЯО” можна у Play Market.

Запрошення-перепустки для участі у ЗНО:

30.04.2019 – розміщення на інформаційних сторінках учасників ЗНО веб-сайту УЦОЯО (testportal.gov.ua)запрошень-перепусток для участі у ЗНО.
Учасник для допуску до пункту проведення ЗНО має пред’явити:
 1. Сертифікат (оригінал);
 2. Паспорт або інший документ, назва, серія (за наявності) та номер якого зазначені в Сертифікаті (оригінал);
 3. Запрошення-перепустку для участі у ЗНО.

УЧАСНИКАМ ЗНО ЗАБОРОНЕНО:

 1. приносити до пункту зовнішнього оцінювання небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров'я людини;
 2. використовувати в пункті зовнішнього оцінювання засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації;
 3. протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи: 1) заважати іншим учасникам зовнішнього оцінювання виконувати роботу; 2) спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником зовнішнього оцінювання під час виконання сертифікаційної роботи; 3) списувати відповіді на завдання сертифікаційної роботи в іншого учасника зовнішнього оцінювання; 4) виносити за межі аудиторії зошити із завданнями сертифікаційної роботи, їх окремі аркуші, бланки відповідей;5) мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник зовнішнього оцінювання повинен повідомити працівникам пункту зовнішнього оцінювання до початку виконання роботи);
 4. псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт зовнішнього оцінювання, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті;
 5. персоналізувати сертифікаційну роботу.

Розміщення результатів ЗНОна веб-сайті УЦОЯО(ІНФОРМАЦІЙНА СТОРІНКА):

 • до 14.06.2019 – математика, українська мова і література, фізика
 • до 20.06.2019 – іноземні мови, біологія
 • до 25.06.2019 – історія України, географія, хімія
Кiлькiсть переглядiв: 181