ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ГІМНАЗІЇ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

здійснюється у форматі онлайн-навчання за допомогою технологій дистанційного навчання та за дистанційною формою здобуття освіти

У ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ НАСТУПНІ ОСВІТНІ СЕРВІСИ Й ПЛАТФОРМИ:

-за допомогою сервісу Zoom здійснюється онлайн-навчання, підтримка робочих зв'язків, проведення онлайн-зустрічей та конференцій педагогів з учнями. Zoom – зручний додаток для відеоконференцій: як працює і де завантажити програму

-система Google Classroom надає можливість онлайн-консультацій, створення та виконання завдань з усіх видів перевірочних і самостійних робіт, передбачених навчальними програмами. Посилання та коди доступу отримуються у вчителів-предметників та класних керівників. Інструкція для учнів щодо роботи в Google Classroom .

- за допомогою електронного щоденника Ошкола забезпечується комунікація між учасниками освітнього процесу, інформування з питань оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, інформування учнів про домашні завдання, збір освітньої статистики.

- електронний журнал на Google-forme - зручний онлайн-інструмент ведення документообігу з забезпечення доступу педагогів і адміністрації до результатів навчальних досягнень учнів, відвідуваності занять та інших ресурсів класного журналу.

ПОЛОЖЕННЯ про дистанційне навчання в Харківській гімназії №116 Харківської міської ради Харківської області

.

Контактні дані й форми контакту з дітьми

Координація освітнього процесу здійснюється класними керівниками у навчальних групах додатку Telegram, де вчителі-предметники публікують в чаті навчальних груп посилання на Zoom-конференції, коди доступу в Classroom. Інтерактивний зв'язок з учнями й батьками забезпечено в електронному журналі Ошкола, на платформі якого відбувається моніторинг відвідування занять, контроль навчальних досягнень учнів, зворотній зв'язок з батьками, увідомлення про домашні завдання здобувачів освіти. В системі роботи електронного щоденника забезпечено охорону данних від третіх осіб.

З питань організації освітнього процесу батькам звертатися:

1-4 класи - до заступника директора з НВР

Тернавська Тетяна Борисівна

5-11 класи - до заступника директора з НВР

Касперчук Ганна Олегівна

E-mail: sch116@kharkivosvita.net.ua

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ РЕСУРСИ

Електронна бібліотека підручників

Навчально-методичний ресурс OSVITANET – інтерактивні версії навчальних атласів та контурних карт з природознавства, географії та історії.

Цифрові уроки від MOZAIK education

Перелік рекомендованої МОН навчальної літератури на 2022/2023 навчальний рік

.

РОЗКЛАД консультацій дистанційного навчання

.

ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО

Всеукраїнська школа онлайн

Український центр оцінювання якості освіти

Prometheus

.

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ТА ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТА

Поради психолога батькам під час дистанційного навчання дітей

Пам'ятка для батьків: «Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок»

.

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА РОБОТИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

Формат дистанційного навчання передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

· для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;

· для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

· для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

· для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

· для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;

· при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті. Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

КОРИСНІ РЕСУРСИ

Офіційний сайт МОН України

Кiлькiсть переглядiв: 362