ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ГІМНАЗІЇ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

здійснюється у форматі онлайн-навчання за допомогою технологій дистанційного навчання та за дистанційною формою здобуття освіти

У ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ГІМНАЗІЇ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ НАСТУПНІ ОСВІТНІ СЕРВІСИ Й ПЛАТФОРМИ:

-за допомогою сервісу Zoom здійснюється онлайн-навчання, підтримка робочих зв'язків, проведення онлайн-зустрічей та конференцій педагогів з учнями. Zoom – зручний додаток для відеоконференцій: як працює і де завантажити програму

-система Google Classroom надає можливість онлайн-консультацій, створення та виконання завдань з усіх видів перевірочних і самостійних робіт, передбачених навчальними програмами. Посилання та коди доступу отримуються у вчителів-предметників та класних керівників. Інструкція для учнів щодо роботи в Google Classroom .

- за допомогою електронного щоденника Ошкола забезпечується комунікація між учасниками освітнього процесу, інформування з питань оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, інформування учнів про домашні завдання, збір освітньої статистики.

- електронний журнал на Google-forme - зручний онлайн-інструмент ведення документообігу з забезпечення доступу педагогів і адміністрації до результатів навчальних досягнень учнів, відвідуваності занять та інших ресурсів класного журналу.

ПОЛОЖЕННЯ про дистанційне навчання в Харківській гімназії №116 Харківської міської ради Харківської області

.

Контактні дані й форми контакту з дітьми

Координація освітнього процесу здійснюється класними керівниками у навчальних групах додатку Telegram, де вчителі-предметники публікують в чаті навчальних груп посилання на Zoom-конференції, коди доступу в Classroom. Інтерактивний зв'язок з учнями й батьками забезпечено в електронному журналі Ошкола, на платформі якого відбувається моніторинг відвідування занять, контроль навчальних досягнень учнів, зворотній зв'язок з батьками, увідомлення про домашні завдання здобувачів освіти. В системі роботи електронного щоденника забезпечено охорону данних від третіх осіб.

З питань організації освітнього процесу батькам звертатися:

1-4 класи - до заступника директора з НВР

Тернавська Тетяна Борисівна

5-11 класи - до заступника директора з НВР

Касперчук Ганна Олегівна

E-mail: sch116@kharkivosvita.net.ua

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ РЕСУРСИ

Електронна бібліотека підручників

Навчально-методичний ресурс OSVITANET – інтерактивні версії навчальних атласів та контурних карт з природознавства, географії та історії.

Цифрові уроки від MOZAIK education

Перелік рекомендованої МОН навчальної літератури на 2022/2023 навчальний рік

РОЗКЛАД консультацій дистанційного навчання

ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО

Всеукраїнська школа онлайн

Prometheus

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ТА ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТА

Поради психолога батькам під час дистанційного навчання дітей

Пам'ятка для батьків: «Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок»

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА РОБОТИ ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

Формат дистанційного навчання передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

· для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;

· для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

· для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

· для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

· для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;

· при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті. Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

КОРИСНІ РЕСУРСИ

Офіційний сайт МОН України