Історія

Середня школа №116, сьогодні це Харківська гімназія №116, - одна з найстаріших шкіл міста. Вона відкрита у 1938 році. Перший випуск відбувся у 1941 році, атестати тоді отримали 65 випускників, більшість з них на чолі з директором Ходорковським М.Я. пішли на фронт добровольцями. У роки війни діяла підпільна група «Звено отважных» у складі Г.Шереметьєвої, В.Безродної, С.Овчаренко, Л.Овчаренко, В.Яшиної. Про них у 1944 році писала газета «Правда».

У перші післявоєнні роки середня школа №116 була жіночою.

З 1954 року директор школи - Г.М.Курочкіна, «Заслужений учитель»,нагороджена орденом Леніна.

З 1955 року у школі введено змішаний тип навчання. В 1956 році побудовано нове приміщення школи по вул. Культури, 22. У 1958 році гімназії було присвоєнно звання "Молодої гвардії". Серед її численних традицій можна назвати вечори-зустрічі з батьками молодогвардійців І.Земнухова, О.Кошового, С.Тюленіна, У.Громової, а також з В.Левашовим, В.Борц, Р.Юркіним, сестрами Іванцовими та іншими.

У 1960 році відкрито музей «Молодої гвардії» - філіал Краснодонського музею.

У 1965 році перед входом до школи відкрито Алею молодогвардійців.

В 1968 році вчитель історії Л.О.Валькова випустила книгу «Дорогою героїв» про молодогвардійські традиції школи. А в 1972 році школа започаткувала нову традицію: стала ініціатором І Всесоюзного зльоту молодогвардійців наших днів, яких проведено 11 у різних містах.

Протягом 70-х років школярі зустрічаються з діячами науки та мистецтв, серед яких скульптор О.Агібалов, автор історичних монументів у місті Харкові та Краснодоні, Народний художник СРСР А.Насєдкін, художник С.Єгоров, архітектор М.Рябінін, діти і онуки яких навчались і навчаються у ХГ№116.

З 1986 року по 2011 рік посаду директора займала Л.М.Романова, яка взяла новий курс в організації навчально-виховного процесу. З цього року ряд предметів вивчається поглиблено, зміцнюються зв’язки з ВУЗами міста. Вся увага звернена на особистість учня, розвиток його творчих здібностей, формування активної життєвої позиції.

З 2011року директор Харківської гімназії №116 - Бугакова О.В.

Гімназія живе життям країни. Шкільна бібліотека - життям гімназії. Збереглися перші інвентарні книги, на яких є напис «Женская гимназия №116». Бібліотека проводила читацькі конференції, організовувала книжкові виставки, проводила зустрічі з харківськими письменниками. Поряд з гімназією знаходиться будинок «Слово», в якому мешкали письменники Харкова: І.Муратов, Д.Вишневський, Л.Галкін, сім’я Трублаїні і багато інших, діти яких навчалися у школі імені « Молодої гвардії».

На початку 60-х років бібліотекарем у школі працювала Ходорова С.М. - племінниця Л.Кассіля, людина віддана своїй справі, школі і дітям.

У 1995 році школа №116 стає навчально-виховним комплексом, до складу якого входить початкова школа з поглибленим вивченням англійської мови (І ступінь), гімназія місцевого самоврядування (загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів) і центр підготовки дітей до навчання в школі. У зв’язку з цим діяльність шкільної бібліотеки набуває нового значення і наповнюється новим змістом.

Сьогодні шкільна бібліотека – це інформаційно-методичний центр, головна задача якого – допомога педагогічному колективу в успішному здійсненні навчально–виховного процесу.

Предметом особливої гордості бібліотеки є своєрідний музей книги, в якому зібрані:

· ювілейні видання до 125-річчя Т.Г.Шевченка, 100-річчя С.Ковалевської, 150-річчя з дня народження О.С.Пушкіна, 125-річчя повстання декабристів, 200-річчя М.Кутузова, 300-річчя об’єднання України з Росією і багато інших;

· рідкісні і старовинні книги: «Бібліотека і книга: як користуватися бібліотекою»,1949 року видання, «Збірник пісень Вітчизняної війни до річниці визволення міста з творів композиторів Харкова»;

· Авторські видання з автографами харківських письменників. Серед них книги І.Муратова,Л.Галкіна, Наталлі Ланге, М.П.Гаврилової, І.М Кулініча, колишнього вчителя школи, письменника Дмитра Чуба, котрий емігрував до Австралії, де жив і працював ,і до останніх днів свого життя листувався і надсилав свої твори у дарунок гімназії. Особливе місце в музеї займає книга учителя школи Валькової Л.А. «Дорогою героїв». Ця книга про досвід виховної роботи школи, про створення шкільного музею «Молодої гвардії», про дітей-учнів, які у роки війни створили піонерське підпільне «Звено отважных» і, як могли, боролися з фашистами , що захопили Харків.

У бібліотеці зібрано унікальний фонд літератури і матеріалів про Харків. Ведеться краєзнавча картотека книг та статей з журналів.

На бібліотечних уроках-екскурсіях учні знайомляться з цими книжками, і це завжди викликає у них велике зацікавлення, виховує інтерес до книги і бібліотеки, гордість за гімназію, в якій вони навчаються.

Таким чином, можна сказати, що сьогодні шкільна бібліотека дбайливо зберігає традиції і прагне йти в ногу з часом, відповідати вимогам і потребам сучасної школи і суспільства.

Залиште свої коментарі за адресою:

lib-116@yandex.ru