Історія й сьогодення Харківської гімназії №116

Харківська гімназія №116 знаходиться у самому центрі міста. Наш навчальний заклад має свою маленьку історією, традиції й досягнення.

Школа №116 відкрила свої двері дітям у 1938 р., а вже у 1941 р. мала перший незабутній випуск - 65 юнаків і дівчаток. Випускники того воєнного року від шкільної парти зразу пішли добровольцями на фронти Другої світової війни. До них приєдналися вчителі й директор школи Ходорковським М.Я.. На жаль, більшість перших випускників не повернулися з війни, вони загинули, віддаючи свій священний обов’язок.

Після звільнення Харкова від німецької окупації в 1943р. наша школа відновила заняття як навчальний заклад для дівчаток. У 1956 р. було побудовано приміщення по вулиці Культури, буд. 22, у якому зараз знаходиться гімназія і заклад отримав статус школи змішаного типу навчання. В школі велася активна виховна робота на засадах патріотизму, діяв музей імені «Молодої гвардії». Він був присвячений пам’яті загиблої української молоді, які мужньо чинили спротив нацизму та були закатовані окупантами у січні 1943 року у місті Краснодон.

Традиція шанувати пам’ять збереглася у гімназії донині. Ми дбаємо про меморіальний комплекс «Алея молодогвардійців», відкритий у 1965 р. біля фасаду гімназії. Продовжує працювати у новому форматі шкільний музей «Наша пам’ять». Його сучасні фонди містять унікальні експонати, цінні архіви й матеріали від 30-х років ХХ ст. до сьогодення. Це місце, де учні передають набуті знання, займаються дослідницькою діяльністю з історії рідного краю, рідної школи.

У 1995 році школа №116 стає навчально-виховним комплексом, до складу якого входить початкова школа з поглибленим вивченням англійської мови, а у 2005 р. вона отримала статус гімназії з поглибленим вивченням окремих предметів і центром підготовки дітей до навчання в школі.

Сьогодні Харківська гімназія №116 є державним закладом загальної середньої освіти місцевого (муніципального) підпорядкування. У ній діють класи профільної освіти з поглибленим вивченням біології та правознавства. Працює науково-методична рада, у яку входять 10 шкільних методичних об’єднань за науковими напрямками. Педагогічний колектив складає близько 60 учителів і вихователів. Це потужна висококваліфікована команда фахівців: з них біля 50% вищої категорії, понад 20 педагогів отримали педагогічні звання, 2 педпрацівники гімназії мають відзнаку «Відмінник освіти України» (Бугакова О.В., Кононихіна Н.В.), директору гімназії Бугаковій О.В. у 2018 році було присвоєно звання «Заслужений працівник освіти України». Педагогічний колектив постійно самовдосконалюється, у закладі відбуваються методичні заходи, ми співпрацюємо з шістьома закладами вищої освіти Харкова та беремо участь у педагогічному співробітництві з різними містами України, маємо міжнародні контакти у сфері освіти.

Саме на освітні міжнародні проєкти та на удосконалення володіння іноземними мовами спрямована діяльність шкільного Євроклубу. Робота в гімназії з обдарованою молоддю є системною і цілеспрямованою. У гімназії діє шкільне товариство «Наукове коло». Наші учні щороку отримують високий статус в інтелектуальних змаганнях з предметних олімпіад регіонального і республіканського рівня, є постійними переможцями Всеукраїнських турнірів юних біологів, винахідників-раціоналізаторів, правознавців, істориків; щорічно перемагають у захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України з природничих, технічних, суспільно-гуманітарних наук. Кожного року наші вихованці стають стипендіатами Харківської міської адміністрації, Харківського міського голови та стипендії президента України. За рейтингом ТОП-200 кращих ЗЗСО України, гімназія стабільно входить у сотню кращих шкіл України, та в ТОП-10 кращих шкіл Харкова.

Наші учні мають чудову можливість всебічно розвиватися, займатися творчістю і спортом у різноманітних гуртках закладу, спортивних залах та спортивних майданчиках. Організоване дозвілля учнів є нашою візитівкою. Гімназія щорічно реалізовує велику кількість традиційних проєктів: «Науковий пікнік», «Батьківський weekend, «Ярмарок народів», Dance show, «Eco day 116», театральні сезони, «Гімназія шукає таланти», «День рушника і вишиванки» «День мудрості та досвіду». Традиції організованого дозвілля і всебічного розвитку учнів підтримуються завдяки спільній роботі учнівського самоврядування «Шкільна мерія», Ради гімназії, до якої входять учні, педагоги та батьки, опікується шкільним життям і Батьківська рада гімназії, до неї входять батьки різних класів.

Гімназія №116 - єдина потужна команда однодумців, що не тільки шанує кращі традиції та власний досвід, а бажає розкривати кордони, враховувати міжнародні педагогічні інновації, напрацьовувати плідні контакти із закладами освіти інших країн. Сучасні комунікаційні технології й відкритість України світові сприяє цьому.

Кiлькiсть переглядiв: 2099