Матеріально-технічне забезпечення Харківської гімназії № 116

І. Аналіз стану матеріально-технічної бази навчального закладу

1. Загальна характеристика навчального закладу

Будівля Харківської гімназії № 116 складається з 2-х частин - нежитлової будівлі (основна будівля) та нежитлової прибудови (прибудова) і згідно технічного паспорта, виданого КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» 18 листопада 2015 року, має такі технічні характеристики:
- нежитлова будівля, гімназія № 116 (літера А-4) побудована у 1956 році, має бетонний фундамент, цегляні стіни, шиферну покрівлю, залізобетонні перекриття. Висота будівлі - 17,9 м, зовнішня площа - 1386,8 м2;
- нежитлова прибудова (літера А-2) побудована у 1986 році, має фундамент - ростверк по залізобетонним палям, стіни з керамзито-бетонних панелей, покрівля - суміщена рулонна, перекриття - залізобетонні, підлога - плитка, сходи - залізобетонні. Висота будівлі - 9,14 м, зовнішня площа - 1087,6 м2.

Проектна потужність 860 учнів, фактично навчається 900. Загальна кількість навчальних, адміністративних та підсобних приміщень - 82.

2. Аналіз та технічний стан будівель

Основна будівля гімназії має 4 поверхи та вкритий шифером дах, яка містить 3 коридори, хол, двоє сходів.

Коридори та сходи знаходяться у незадовільному стані та потребують капітального ремонту.

На І поверсі знаходяться хол, медичний кабінет, у цокольному приміщенні розташовані роздягальні та підсобні приміщення.

На ІІ та ІІІ поверхах розташовані 2 санвузли для дівчаток та 2 для хлопчиків, на І поверсі - санвузол загального користування.

Для навчальних занять обладнано 37 навчальних кабінетів на 1, 2, 3, 4 поверхах, мала спортивна зала та велика актова зала.

Велика актова зала розташована на IV поверсі та містить сцену і зал для глядачів.

Мала спортивна зала розташована також на IV поверсі, має захисні решітки на вікнах та захисну сітку на стелі.

Велика актова зала та мала спортивна зала мають задовільний стан, але потребують ремонту.

Горище основної будівлі має площу 1800 м2, складається з дерев`яних конструкцій (брусу) оброблених вогнезахисною сумішшю у 2016 році.

Будівля гімназії знаходиться у задовільному стані.

У прибудові два поверхи, покрівля суміщена рулонна.

На І поверсі прибудови розташовані харчоблок та велика спортивна зала.

Харчоблок складається з обідньої зали, варочного цеху, цеху сирих продуктів, цеху сипучих продуктів, мийки та підсобних приміщень.

Велика спортивна зала має роздягальні для хлопчиків та дівчаток, в яких знаходяться гігієнічні кімнати. Вікна та стеля зали обладнані захисними сітками.

На ІІ поверсі прибудови розташовані бібліотека та мала актова зала.

Бібліотека має книгосховище та читальний зал. Загальний стан приміщення бібліотеки незадовільний, потребує капітального ремонту.

Мала актова зала містить сцену, зал для глядачів, підсобні приміщення.

У підвальному приміщенні прибудови розташований тир, де проводяться заняття зі стройової підготовки та стрільби.

3. Покрівля

Основна будівля гімназії має шиферну покрівлю, прибудова - суміщену рулонну.

Загальна площа шиферної покрівлі - 2420 м2, суміщеної рулонної - 1087 м2. Частина шиферної покрівлі (1400м2) потребує заміни.

4. Загальна характеристика інженерних мереж

Гімназія підключена до центрального опалення. Загальна кількість радіаторів 308. У 2013 році 98 радіаторів було замінено.

Теплова рамка знаходиться у підвальному приміщенні прибудови і має задовільний стан. Лічильник тепла було замінено у 2015 році.

Водопостачання в гімназії централізоване.

Для постачання гарячої води бойлер з`єднано з опалювальною системою, тому гаряча вода подається тільки в опалювальний період.

Водовідведення централізоване.

Електромережа основної будівлі існує з моменту забудови і, в наслідок тривалого часу експлуатації, має незадовільний стан.

5. Загальна характеристика території

Територія гімназії має загальну площу 15761,99 м2. Вона складається з асфальтобетонного покриття площею 4004 м2 і газонів площею 7971,19 м2.

На території гімназії розташований спортивний майданчик площею 2400 м2. Він складається з футбольного поля, бігових доріжок, майданчика з гімнастичними тренажерами. Спортивний майданчик огороджений парканом, стан якого задовільний.

На території гімназії нараховується 111 декоративних та фруктових дерев, розташовані газони та квітники.

До малих архітектурних форм відносяться 8 пам`ятників молодогвардійцям (Олегу Кошовому, Уляні Громовій, Івану Туркеничу, Любові Шевцовій, Івану Земнухову, Віктору Третьякову,Федору Лютикову, Сергію Тюленіну), розташованих на центральній алеї перед основною будівлею закладу, які знаходяться на балансі у Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

Для складання та вивозу сміття облаштовано майданчик, де знаходиться спеціальний контейнер.

Територія гімназії освітлена, стовпи та лампи в наявності.

6. Оснащення приміщень навчального закладу

Харчоблок:

електроплити - 3 шт., пекарська шафа - 1 шт., жарочна шафа - 1 шт., електросковорода - 1 шт., тістоміс - 1 шт., холодильна камера - 1 шт., електром`ясорубка - 1 шт., посудомийна машина - 1 шт., електроводонагрівач - 1 шт., холодильник NORD - 1 шт., холодильний прилавок - 1 шт., прилавок - 3 шт., стіл готової продукції - 1 шт., стіл пересувний для посуду - 1 шт., стелаж для кондитерських виробів - 1 шт., мікрохвильова піч - 1 шт., електросушарки для рук біля їдальні - 3 шт.

Обідня зала:

столи обідні - 34 шт., лавки для їдальні - 54 шт., стільці 8 шт., столи-стійки - 5 шт.

Медичний кабінет:

офісні шафи - 2 шт., столи письмові - 2 шт., стільці 3 шт., кушетка,ростомір, ширма медична, шафа медична, ваги, холодильник.

Бібліотека:

столи одномісні - 7 шт., столи письмові - 2 шт., табурети - 21 шт., комп`ютери - 4 шт., стелажі - 20 шт., шафи книжні - 1 шт.

37 навчальних кабінетів:

забезпечені меблями, наочними посібниками, технічними засобами. Більшість кабінетів знаходиться у задовільному стані.

Спортивні зали:

забезпечені обладнанням для проведення гімнастичних вправ, інвентарем для проведення занять з футболу, волейболу та баскетболу.

Велика актова зала містить:

телевізор, мультимедійну систему, завісу для сцени, стільці - 250 шт.

Мала актова зала має:

стільців - 108 шт., кондиціонерів - 2 шт., завісу для сцени, дзеркала.

Тир:

пневматичні гвинтівки - 7 шт., протигази - 50 шт., мати - 5 шт. для проведення занять зі стрільби, наочні матеріали.

Хол основної будівлі містить пост охорони, оснащений системою відеоспостереження.

ІІ. Висновки на підставі аналізу стану матеріально-технічної бази навчального закладу

За останні роки для зміцнення матеріально-технічної бази в гімназії було здійснено ряд заходів і проведено капітальні ремонтні роботи за бюджетні кошти, залучені та позабюджетні кошти:

Рік Бюджетні кошти Залучені та позабюджетні кошти
2012 - проведено реконструкцію спортивного майданчика - проведено ремонт електрощитової, роздягалень та коридору в цокольному приміщенні; - відремонтовано 2 приміщення у прибудові до закладу з переобладнанням їх у кабінети англійської мови; - проведено капітальний ремонт медичного кабінету; - зроблено ремонт системи опалення (замінено 18 стояків та 98 батарей)
2013 - відремонтовано м`яку покрівлю над їдальнею та переходом до прибудови площею 250 м2 - проведено реконструкцію прибудови з переобладнанням трудових майстерень, кабінету обслуговуючої праці та кабінету англійської мови; - проведено реконструкцію приміщень на І та ІІІ поверхах з переобладнанням 2 кабінетів початкової школи, а також приміщення на IV поверсі з переобладнанням його у кабінет англійської мови; - проведено заміну вікон на металопластикові у переході до прибудови та біля їдальні; - замінено двері усіх навчальних кабінетів і запасних виходів з майстерень та виходу № 3 із закладу
2014 - замінено шиферну покрівлю над прибудовою 320 м2 - відремонтовано роздягальні у спортивній залі на І поверсі, коридор біля їдальні, - зроблено капітальний ремонт вестибюлю, - на І поверсі замінено на металопластикові двері та 16 вікон
2015 - відремонтовано частину покрівлі основної будівлі площею 400 м2, замінено тепловий лічильник - зроблено капітальний ремонт тиру; - проведено капітальний ремонт спортивної зали на І поверсі, відремонтовано роздягальні та туалети біля спортивної зали, встановлено нову сантехніку; - замінено на металопластикові вікна на схо-дах лівого і правого крила, проведено ремонт туалету та коридору біля кабінету № 12; - на ІІ поверсі проведено опалення та замінено на металопластикові вікна у 2-х кабінетах заступників директора
2016 - проведено заміну 49 вікон на металопластикові у коридорах на ІІ та ІІІ поверхах; - капітально відремон-товано м`яку покрівлю над спортивною залою у прибудові площею 535 м2; - проведено вогне-захисну обробку дерев`яних конструкцій даху основної будівлі площею 1800м2 та прибудови - зроблено капітальний ремонт обідньої зали, харчоблоку, кабінету «Захисту Вітчизни», на І поверсі кабінету заступників директора та учительської
2017 - облаштовано 2 туалети для хлопчиків та дівчаток; - облаштовано полосу перешкод; - облаштовано бігову доріжку; - проведено ремонт спортивного майданчика; - придбано сучасне обладнання для кабінету біології - зроблено капітальний ремонт кабінету біології; - зроблено капітальний ремонт кабінету хімії; - зроблено капітальний ремонт коридору на І поверсі; - зроблено капітальний ремонт переходу до спортивної зали на І поверсі

За період 2012-2017 років придбано обладнання у такій кількості:

Меблі Технічні засоби
столи учительські 13 шт., стільці учительські 10 шт., шафи 34 шт., мебельні комплекти (стінки) 6 шт., парти учнівські 149 шт., стільці учнівські 306 шт., тумби 12 шт., столи комп`ютерні 2 шт., дошки аудиторні 17 шт., полиці 11 шт., стіл-кафедра 1 шт., шафи-вітрини 2 шт. акустичні системи 6 шт., радіосистеми 2 шт., пульт мікшерський 1 шт., web-камера 1 шт., ноутбуки 15 шт., проектори мультимедійні 24 шт., екрани проекторні 17 шт., телевізори 7 шт., DVD-системи 4 шт., магнітофони 7 шт., МФУ 8 шт., комплект звукової апаратури 1 шт., датчик диму 2 компл., кондиціонер 3 шт., мікрофон 1 шт., мікроскоп - 11 шт., проектор з інтерактивними ф-ми; ролети 36 шт., кулери 8 шт.
Кiлькiсть переглядiв: 125